IMG 20180727 1157091 1140x855 - Malta- co warto zobaczyć?
Podróże

Malta- co warto zobaczyć?

Zbliżają się wakacje i zapewne większość ludzi ma już je zarezerwowane. Ale… co by tam zobaczyć? A może ktoś nie ma pomysłu? W obu przypadkach przychodzę z pomocą! Malta, jest to wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Jeśli nie przeszkadzają ci wysokie temperatury to jak najbardziej jest to świetna opcja. Ciepłe morze, piękne widoki… czego chcieć więcej!?

Malta

#1 Valetta – stolica Malty

Malta

Stolica to chyba punkt obowiązkowy. Bardzo zabytkowa, a to co mnie najbardziej zdziwiło to budki telefoniczne tj. w Londynie (Malta to dawna kolonia brytyjska). Jest tam również St. Elmo, z którego roztacza się widok na morze. Lepiej się przygotować i wziąć butelkę wody, bo skwar może być uciążliwy. Lub iść w chłodniejszy dzień… o ile to wogle możliwe 🙂

#2 Wyspa Comino

Comino

To jest coś co każdy musi zobaczyć! Piękna lazurowa woda to coś co przyciąga turystów. Mowa tu o Błękitnej i Kryształowej Lagunie. Na wyspę płyną statki i motorówki. Lepiej płynąć rano, póki jest mało ludzi i nie jest aż tak gorąco. Później może być ciężko gdziekolwiek usiąść.

#3 Błękitna Grota

Blue Grotto

Do groty płynie się małymi motorówkami i może ona niezbyt spodobać się osobom z chorobą morską, ale naprawdę warto, ponieważ woda przy skałach jest wręcz turkusowa!

#4 Popeye Village – filmowa wioska

Malta

Tego dnia, kiedy tam byłam, podobało mi się najbardziej. Jest to super atrakcja zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Stare, kolorowe domki naprawdę przyciągają uwagę i są doskonałym tłem do zdjęć. Dookoła rosną palmy. Jest zejście do morza, gdzie przy brzegu są dmuchane zabawki (nie tylko dla dzieci).

#5 Mdina – ciche miasto

Malta

Zabytkowa część miasta Mdina jest nazywana Cichym Miastem. W tym średniowiecznym mieście nie musisz spodziewać się tłumów. W Cichym Mieście znajdziesz małe kościółki i liczne wąski uliczki.

Części praktyczne:

  1. Mieszkałam w miejscowości Marsaskala.
  2. Lot trwa ok. 3,5 h.
  3. Sklepy pojawiają się rzadko. Jeśli już to z mrożonkami.
  4. Ruch jest lewostronny!
  5. Najlepiej wypożyczyć samochód, ponieważ autobusy nie wszędzie jeżdżą i przy takim upale nie jest fajnie jechać 40 min w tę i z powrotem.
  6. Przygotuj się na chodzenie i wysoką temperaturę. Weź krem z filtrem!
Comino

To już wszystko. Na Maltę warto jest jechać nie tylko dla ciepłego morza, ale również dla przepięknych widoków. Takich jak tam, nie widziałam nigdzie indziej.

Malta
Malta

A może wolisz Paryż?

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *